Medya Konuları

Medya Konuları

Üst Kısım Reklam Alanı

Sağlıklı yaşam açısından insanların alternatif tıpa yönelimi gün geçtikçe artıyor. Bitkisel ürünlerle ve organik ürünlerle hayatlarını daha sağlıklı yaşamak isteyenler için çeşitli karışımlar ve kür diye tabir edilen iyileşmeyi ve canlandırmayı sağlayan bir takım yöntemler gün yüzüne çıkıyor. Altın yoğurt kürü de bunlardan biri. Altın yoğurt kürü tarifi kişinin evdeki malzemelerle hazırlayabileceği bileşenlerden oluşuyor. Oldukça basit bir hazırlama şekline sahip olan altın yoğurt kürü ile kilolarınızdan sağlıklı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Altin-Yogurt
Zayıflatan Yoğurt Kürü (Altın Yoğurt)


Deneyenlerin yorumlarına bakılırsa kilo verme konusunda etkili bir yöntem olan "Altın Yoğurt Kürü" bir çeşit diyet yöntemi olarak da kullanılıyor.

Altın Yoğurt Nasıl Hazırlanır?

    Altın Yoğurt Kürü Malzemeleri
  • 4-5 yemek kaşığı yağsız yoğurt
  • 1 çay kaşığı toz tarçın
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı zerdeçal tozu
  • 1 çay kaşığı zencefil tozu
altin-yogurt-tarif


Altın yoğurt kürü hazırlamadaki püf noktalardan biri kullanılan yoğurdun yağsız yoğurt olmasından geçiyor. Üniversitelerde yapılan araştırmalara göre yağsız yoğurt gün içerisinde tüketildiğinde bile vücuttaki yağ yakımını hızlandırıyor. %80 oranının üzerinde yağ yakımını hızlandırması vücuttaki metabolik faaliyetleri de hızlanması ile doğru orantılı diyebiliriz. Altın yoğurt kürü nasıl yapılır yukarıdaki görselde de mevcut.

Altın Yoğurt Nasıl Yenir? (Aç Karnına Mı Tok Karnına Mı?)

Altın yoğurt kürünün tüketilmesinde ki tavsiye genel olarak yemekten 1-2 saat önce aç karnına olarak biliniyor. Ancak spor yapanlar veya metabolizması normalden hızlı çalışanlar için altın yoğurt tüketimi yemekten yarım saat önce olabilir.

Şeker Hastaları Altın Yoğurt Kürü Kullanabilir Mi?

Şeker hastaları için altın yoğurt tüketiminde herhangi bir zarar görünmüyor. Tarçının yapısına bakıldığında insülin direncini arttırdığı ve şekeri dengelediği görünüyor. Şeker hastaları için tarçın ve çörek otu insülin direncini arttırdığından tavsiye edilmekte.

Aklınıza takılan soruları "Altın Yoğurt Kürü Tarifi" başlıklı bu yazının altında yer alan yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Alt Kısım Reklam Alanı